Technology

O miejsce na światowych mistrzostwach, które rozegrane będą w Katarze kadra narodowa Ukrainy będzie toczyć bój z narodową kadrą Walii!

14.10.2022, 12:47 0 komentarzy
O miejsce na światowych mistrzostwach, które rozegrane będą w Katarze kadra narodowa Ukrainy będzie toczyć bój z narodową kadrą Walii!

W zeszłym tygodniu futbolowi wielbiciele ze Starego Kontynentu z zaciekawieniem czekali na starcie drużyny narodowej Ukrainy z narodową kadrą Szkocji. To byłoby w pełni zwyczajne spotkanie jeszcze całkiem niedawno, ale okoliczności znacząco się zmieniły. Najpierw to barażowe starcie miało być rozgrywane w marcu, jednakże problemem była atak rosyjskiej armii na granicę Ukrainy. Federacja piłkarska Ukrainy zaapelowała o przełożenie barażowego starcia, na co przystała federacja piłkarska FIFA. Nowy termin ogłoszony został na czerwiec i obie reprezentacje były gotowe do pojedynku. Bez cienia wątpliwości niesamowicie ciężko było określić faworyta do triumfu w tym spotkaniu barażowym. Zawodnicy ukraińskiej narodowej reprezentacji podeszli do tego spotkania barażowego z olbrzymią zawziętością, aby zaprezentować światu, iż są zjednoczeni i gotowi do walki na boisku.

Natomiast Szkocja chciała potraktować to spotkanie jak każde inne. Selekcjoner od początku spotkania krzyczał do swoich piłkarzy, iż powinni być skupieni i nie mogą dopuścić do błędu. Ukraińska drużyna narodowa słynie z tego, iż potrafi konstruować szybkie kontry, które zazwyczaj oznaczają bramkę. To spotkanie naprawdę było niesamowicie elektryzujące i trzeba mieć tego świadomość. Jednak tego wieczoru ukraińscy piłkarze byli zdecydowanie skuteczniejsi od swoich przeciwników. Bramkę numer 1 dali radę strzelić w 33. minucie, kiedy to do siatki zdołał trafić Andrij Jarmołenko. Pokazem doskonałej gry graczy Ukrainy, którzy z powodzeniem studzili kontrataki szkockiego zespołu było pierwsze 45. minut barażowego meczu. Rezultatem jeden do zera dla narodowej drużyny Ukrainy skończyła się pierwsza odsłona spotkania. Mieliśmy okazję podziwiać aż trzy bramki w trakcie drugich 45. minut barażowego meczu. Dwukrotnie do siatki trafiali zawodnicy ukraińskiej narodowej reprezentacji i raz reprezentanci Szkocji. W końcowym rozrachunku pojedynek zakończył się wynikiem trzy do jednego na korzyść naszych sąsiadów. Narodowa drużyna Ukrainy wciąż ma szansę dostać się na mundial, który odbywać się będzie w Katarze dzięki zwycięstwu.

Zostaw komentarz